Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Węgla nie ma, Polacy szukają drewna. Pół miliona zapytań na OLX

Poszukiwane są nie tylko surowce. Najczęściej wyszukiwany w OLX jest piec wolnostojący typu koza

OLX, platforma e-commerce opublikowała wrześniowe dane dotyczące najczęściej wyszukiwanych produktów związanych z ogrzewaniem i opałem. Wynika z nich, że w ubiegłym miesiącu Polacy poszukiwali przede wszystkim drewna opałowego. Serwis odnotował aż pół miliona takich zapytań.

Przeczytaj też: Rolnictwo i energetyka mogą się uzupełniać?

Jak podaje biuro prasowe OLX, w analogicznym okresie ubiegłego roku znacznie większym zainteresowaniem cieszył się ekogroszek. Teraz był wyszukiwany 300 tys. razy. Na czele poszukiwanych w OLX surowców był także węgiel (244 tys. zapytań) i pellet (210 tys. zapytań).

Kupujący na OLX szukują także pieców, a jednym z cieszących się największym zainteresowaniem we wrześniu haseł był „piec wolnostojący typu koza”. W sierpniu zapytanie o ten produkt wpisywano w wyszukiwarce OLX 20 tys. razy, a we wrześniu już 50 tys. razy.

Przeczytaj też: Europejskie przydomowe ogrody pustynią bioróżnorodności

Z danych udostępnionych przez serwis OLX wynika także, że znacznie wzrosła liczba odpowiedzi udzielanych na oferty w kategorii Ogrzewanie/Opał. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku odnotowano wzrost o 180 proc. W ubiegłym miesiącu kategorię Ogrzewanie odwiedziło prawie 3 mln użytkowników OLX, czyli o 130 proc. więcej niż w tym samym miesiącu 2021 roku.

Serwis informuje, że za popytem nie nadąża podaż. We wrześniu w kategorii Ogrzewanie dostępnych było 150 tys. aktywnych ogłoszeń – o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r.

Jak już informormowaliśmy, okres grzewczy w dobie kryzysu energetycznego na pewno nie pomoże w walce ze smogiem i niską emisją. Pokazuje to publikacja Bloomberga autorstwa dziennikarzy z Polski. Wraca problem palenia śmieciami, a na posesjach można zauważyć gromadzenie „opału” na zimę. No i poczuć, czym palą sąsiedzi.

KATEGORIA
ŚRODOWISKO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies