Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Santander dołączył do banków wspierających program „Czyste powietrze”

Kolejny bank ułatwia sięganie po środki na termomodernizację, pompy ciepła czy fotowoltaikę

Santander Consumer Bank (SCB) jest kolejnym z polskich banków, które w ofercie mają produkt uwzględniający dotacje z rządowego programu „Czyste powietrze”. W Santanderze można starać się o kredyt gotówkowy w kwocie od 10 tys. do 100 tys. zł na 96 miesięcy. Z kolei w ramach „Czystego powietrza” można liczyć na dotację do 69 tys. zł (jej wysokość zależy od skali planowanego przedsięwzięcia). Pieniądze z programu można przeznaczyć na termomodernizację, zakup pompy ciepła, kotła gazowego i na pellet oraz przydomowej fotowoltaiki.

Przeczytaj też: Śląsk najszybszy w likwidowaniu kopciuchów

Rządową dotacją można też pokryć część spłaty kredytu zaciągniętego np. na wymianę systemu ogrzewania. Takie rozwiązanie sprawi, że zmaleją raty – dofinansowanie zmniejszy kapitał pozostały do spłaty. Szczegóły dotyczące zasad przyznawania dotacji, a także informacje o tym, kto może się o nie ubiegać, są ogólnodostępne, m.in. na stronach programu „Czyste Powietrze” i Santandera.

SCB proponuje klientom rozliczanie dotacji już po zakończeniu finansowania przedsięwzięcia, wystarczyć mają do tego faktury, które potwierdzą poniesione koszty. Bank pośredniczy między klientem a Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). To dzięki tej współpracy w Santanderze będzie możliwe złożenie wniosku zarówno o dotację, jak i o kredyt, i to bank w imieniu kredytobiorcy złoży wniosek o dofinansowanie z „Czystego Powietrza”.

Przeczytaj też: Dopłaty na pompy ciepła startują

Podobne kredyty uwzględniające dopłatę z programu „Czyste Powietrze” można otrzymać także w Alior, Credit Agricole, BOŚ Bank, BNP Paribas i bankach spółdzielczych – PBS oraz SGB-Bank.

Zdjęcie: Pawel Czerwinski on Unsplash

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies