Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Orlen uzyskał 180 mln euro kredytu z EBI na transformację energetyczną i redukcję emisji CO2

Pozyskane środki mają przyspieszyć prace nad odnawialnymi substancjami chemicznymi oraz technologią produkcji biopaliw

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) ogłosił, że dzisiaj w Warszawie podpisał umowę kredytową z PKN Orlen, w wyniku której polska spółka uzyska kredyt w wysokości 180 mln euro. Pieniądze mają być przeznaczone na działania związane z transformacją energetyczną firmy oraz na badania i rozwój w tym obszarze.

Przeczytaj też: W Unii Europejskiej bilety kolejowe bez VAT?

Jak czytam w nadesłanym komunikacie, projekt B+R to rozwój w Płocku Centrum Badawczo-Rozwojowego zajmującego się opracowaniem technologii dotyczących odnawialnych substancji chemicznych i biopaliw. Dzięki temu uzyskane zostaną nowe rozwiązania technologiczne wspierające długoterminowy plan dekarbonizacji spółki.

Przeczytaj też: Znamy ceny elektrycznego Renault Mégan

Jak pisaliśmy niedawno, w 2022 roku Orlen ma przedstawić okresową aktualizację strategii. Można oczekiwać, że zapowiadane przez koncern inwestycje z obszaru zero- i niskoemisyjnej energetyki przyspieszą. Do 2030 r. spółka zainwestuje do 140 mld zł, z czego 30 mld zł przeznaczy na projekty wpisujące się w plan jej zrównoważonego rozwoju. Więcej na ten temat w artykule Zielone inwestycje Orlenu przyspieszą. W 2022 roku aktualizacja strategii.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies