Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
KGHM nie chce być ciężarem dla planety. Opracowuje bardzo ważną strategię zmian w obszarze klimatu

Efekty prac koncernu będą opublikowane jeszcze w tym roku

KGHM od kilkunastu miesięcy opracowuje szczegóły swojej pierwszej polityki klimatycznej. Najistotniejsze rezultaty tych działań powinniśmy poznać w ostatnim kwartale 2021 roku. Spółka skupia się zarówno na własnym oddziaływaniu na otoczenie, także w zakresie klimatu, jak i na wpływie środowiska i trwającej katastrofy klimatycznej na jej własną działalność.

Przeczytaj też: Spalanie biomasy na cenzurowanym

Miedziowy gigant poinformował o swoich pracach przy okazji spotkania w jego siedzibie. Omówiono podczas niego status działań i harmonogram na kolejne, kluczowe miesiące. Spółka doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że nieustannie rosną wymogi nakładane na przemysł zarówno przez unijne, jak i krajowe prawodawstwo. Firmy muszą ograniczać emisje, efektywniej wykorzystywać zasoby, minimalizować swój wpływ na środowisko – KGHM nie stanowi tu wyjątku.

Zatrudnieni w firmie specjaliści poszukują technologii pozwalających obniżać ślad węglowy – chodzi m.in. o wprowadzenie do zakładów elektrycznych pojazdów i maszyn górniczych. Eksperci pracują też nad poprawą efektywności energetycznej i wzrostem zużycia energii ze źródeł odnawialnych. W serwisie green-news.pl przeczytasz o inwestycjach KGHM w projekty fotowoltaiczne. Spółka uściśliła, że obecnie trwa gromadzenie danych dotyczących m.in. emisji gazów cieplarnianych przez grupę, a w ich analizie udział wezmą firma Ernst & Young i naukowcy. Końcowym etapem będzie przygotowanie dokumentu kierunkowego oraz realizujących go procedur.

Przeczytaj też: Wraca sprawa prywatyzacji lasów

KGHM może odegrać ważną rolę w procesach dekarbonizacyjnych nie tylko przez zmiany w swoich strukturach. Produkowana przez koncern miedź znajduje zastosowanie w zielonych technologiach i w coraz większym stopniu będzie ograniczać emisje CO2. Z serwisu green-news.pl dowiesz się, że miedziowa rewolucja będzie dobra dla klimatu, a ekologiczne zmiany już teraz napędzają rynek tego surowca, co pozytywnie wpływa na wyniki polskiej korporacji. W I kwartale 2021 roku KGHM osiągnął rekordowe wyniki finansowe: zysk netto wzrósł do 1,36 mld zł – niemal dwa razy więcej niż w analogicznym kwartale 2020 roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies