Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Fotowoltaika dla domu. Zobacz nową ofertę PGNiG

Państwowa spółka gazowa poszerza ofertę o mikroinstalacje fotowoltaiczne

Przybywa firm, które rozbudowują usługi o fotowoltaikę. W serwisie green-news.pl możesz przeczytać m.in. o Grupie Polsat, która z panelami chce trafić do klientów za pośrednictwem punktów sprzedaży i obsługi klienta Plusa i Cyfrowego Polsatu. Ekologiczną propozycje przygotowało także Polskie Górnictwo Gazowe i Gazownictwo. Za ofertę odpowiada spółka zależna, PGNiG Obrót Detaliczny.

Przeczytaj też: Zmowa największych marek motoryzacyjnych została ukarana

Spółka od ponad roku oferuje rozwiązania fotowoltaiczne klientom biznesowym. W ciągu kilku kwartałów zebrała dane, które pomogły jej opracować usługi dla klientów indywidualnych. Wystartował już pilotaż kierowany do konsumentów w Trójmieście, Poznaniu, Katowicach oraz przylegających do nich miastach i powiatach. Firma wyjaśnia, że program „Fotowoltaika dla domu” jest adresowany także do osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz wspólnot mieszkaniowych zarówno będących, jak i niebędących jej klientami.

Na co mogą liczyć klienci? Przede wszystkim na to, że instalacja zostanie dopasowana do ich indywidualnych potrzeb. Partnerzy PGNiG zajmą się także montażem modułów fotowoltaicznych oraz przyłączeniem mikroelektrowni do sieci. Podmiot informuje, że osoby zainteresowane pozyskiwaniem energii ze słońca mogą uzyskać wszelkie informacje na temat oferty w wybranych stacjonarnych biurach obsługi klienta PGNiG, za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii lub na tej stronie internetowej.

Przeczytaj też: Ile mikroinstalacji Tauron przyłączył do sieci w pierwszym półroczu?

Co z finansowaniem? Jednym z rozwiązań jest leasing. Kolejna możliwość to kredyt na specjalnych warunkach – efekt współpracy PGNiG Obrót Detaliczny z Bankiem Ochrony Środowiska. Należy tez pamiętać o dofinansowaniu w ramach programu „Mój prąd”, którego trzecia odsłona wystartowała 1 lipca. Prosumenci mogą w tym przypadku liczyć na 3 tys. zł wsparcia. Więcej informacji na temat dotacji znajdziesz w tym artykule.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies