Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas stawia na flotę przyjazną środowisku. Wśród firmowych samochodów przybywa hybryd

Wcześniej bank informował, że będzie korzystał z energii pochodzącej z odnawialnych źródeł

Bank BNP Paribas pochwalił się działaniami na rzecz ochrony środowiska – tym razem dotyczą one firmowych samochodów. Instytucja poinformowała, że w ciągu roku niemal podwoiła liczbę aut hybrydowych w swojej flocie. Obecnie bank wykorzystuje dwa elektryczne samochody oraz 174 pojazdy z napędem hybrydowym, w tym ponad 40 zakupionych w tym roku toyot Yaris.

Przeczytaj też: Czechy zrezygnują z węgla w energetyce do 2038 roku

Hybrydy na koniec roku będą stanowiły ponad 70 proc. samochodów klasy B używanych przez sieci oddziałów detalicznych banku. Instytucja podkreśla przy tym, że bardziej ekologiczne auta jeżdżą już nie tylko w dużych aglomeracjach – pojawiły się także na ulicach mniejszych miast. Dzięki tym działaniom udaje się nieco ograniczyć emisję CO2 oraz szkodliwych substancji przyczyniających się do powstawania smogu.

Bank zachęca pracowników do carpoolingu i carsharingu oraz zapewnia odpowiednią infrastrukturę osobom dojeżdżającym do pracy rowerem. Warto przypomnieć, że serwis green-news.pl informował juź o działaniach należącej do BNP Paribas firmy Arval, która poszerzyła ofertę o wynajem rowerów, w tym elektrycznych. Podmiot proponuje innym przedsiębiorstwom umowę na 36 miesięcy, a cena za wynajem zależy od rodzaju oraz klasy roweru i wynosi od 2,4 do 6 zł za dzień.

Przeczytaj też: Wartość zielonych kredytów od BNP Paribas przekroczyła już 1,5 mld zł

Niedawno bank informował także o podpisaniu z firmą Respect Energy umowy, na podstawie której 100 proc. kupowanej i zużywanej przez niego energii elektrycznej będzie pochodzić z elektrowni wodnych. Tylko w Polsce rocznie instytucja we wszystkich swoich biurach zużywa 23 GWh prądu. Przestawienie się na energię wyłącznie z OZE pozwoli uniknąć emisji 15 tys. ton CO2 rocznie. Z kolei latem firma dzieliła się danymi na temat rodzimego pszczelarstwa, donosząc jednocześnie, że w ubiegłym roku pszczoły BNP Paribas wyprodukowały 270 kg miodu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies