Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Należąca do najbogatszego Polaka spółka Synthos zaczyna współpracę z Vattenfall. Cel: morskie farmy wiatrowe

Michał Sołowow wyraźnie coraz bardziej interesuje się rozwojem bezemisyjnych źródeł energii

Kontrolowana przez polskiego miliardera Michała Sołowowa chemiczna spółka Synthos oraz szwedzki koncern Vattenfall podpisały protokół ustaleń w celu zbadania możliwości współpracy w branży morskiej energetyki wiatrowej w Polsce i krajach bałtyckich.

Przeczytaj też: Morskie farmy wiatrowe będą głównym motorem nowej strategii PGE

– Uważamy, że współpraca między przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi jest ważnym krokiem naprzód w realizacji naszego celu, jakim jest umożliwienie życia bez paliw kopalnych. Po rozmowie z zespołem Synthos jest to coś, na temat czego jesteśmy bardzo zgodni – mówi cytowana w komunikacie Synthosu Catrin Jung, szefowa działu morskiej energetyki wiatrowej Vattenfall.

Dzieje się to zaledwie kilka dni po podpisaniu przez kraje nadbałtyckie deklaracji o współpracy w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej, o której przeczytasz więcej tutaj.

Przeczytaj też: InPost dostarczy paczki elektrycznymi dostawczakami

Spółka Michała Sołowowa myśli szerzej o rozwoju nowoczesnej energetyki. Wcześniej Synthos informował o nawiązaniu z GE Hitachi Nuclear Energy współpracy nad tym, by w przyszłości wprowadzić do polski mały modułowy reaktor jądrowy.

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies