Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Za darmo to uczciwa cena. Skorzystaj z bezpłatnych usług i oszczędzaj na energii

Oferta wsparcia zakładaniu domowych OZE jest bezpłatna, a przy tym skierowana do szerokiego grona odbiorców

Ministerstwo Klimatu zachęca do korzystania z usług doradców energetycznych w ramach projektu realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz jego partnerów w 16 regionach na terenie całego kraju. Z indywidualnych konsultacji ze specjalistami można korzystać bezpłatnie. Chodzi głównie o OZE i fotolwaikę. Do kogo konkretnie skierowana jest oferta i co można na niej zyskać?

Przeczytaj też: Taki „Mamy klimat”. Znana aktorka ambasadorką rozwoju fotowoltaiki

Ze strony doradztwo-energetyczne.gov.pl można się dowiedzieć, że darmowe konsultacje przeznaczone są dla przedsiębiorstw (zarówno tych większych, jak i mniejszych), wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych, szkół wyższych, organów władzy publicznej czy państwowych jednostek budżetowych. Oznacza to, że skorzystać mogą szkoły (a także internaty), sądy, straż pożarna, ale też np. zakłady karne.

Na co mogą liczyć wspomniane podmioty? Przede wszystkim na wiedzę w zakresie poprawy efektywności energetycznej w swojej firmie, spółdzielni czy szkole. Podczas rozmowy z doradcą można zdobyć informacje na temat odnawialnych źródeł energii, wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i dostępnych źródeł finansowania tych inwestycji.

Przeczytaj też: Oczko wodne w ogrodzie? Można je zbudować za pieniądze od państwa

Zakres działalności doradztwa energetycznego jest naprawdę szeroki i skierowany do wszystkich. Oprócz wspomnianych konsultacji, na które można się umówić online, prowadzone są szkolenia dla kandydatów na Energetyków Gminnych czy weryfikacja audytów energetycznych wykonanych z powodu ubiegania się o dofinansowanie na przedsięwzięcia z zakresu efektywności energetycznej oraz OZE. Strona zawiera także słowniczek związany z energetyką oraz zestaw wskazówek, które pomogą w ograniczeniu zużycia energii.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies