Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Słoneczne gigawaty w Wielkopolsce. Tym razem inwestycję planuje Hyundai

Koreańczycy nie będą w powiecie tureckim pierwsi. W tym regionie realizowane są już inne projekty OZE

Hyundai Motor Securities analizuje możliwość budowy w powiecie tureckim farmy fotowoltaicznej o mocy 200 MW. Podpisano już w tej sprawie list intencyjny, o czym informuje Puls Biznesu. Firma należąca do koreańskiego koncernu motoryzacyjnego podobno sprawdza polski rynek pod kątem tej inwestycji już od kilku miesięcy. To pierwszy projekt zrealizowany przez Hyundai w naszym kraju.

Przeczytajcie także: Tauron potwierdza, że niektóre ze zlecanych prac odbiera z opóźnieniem

Koreańczycy biorą pod uwagę także inne europejskie państwa, ale to Polska stanowi najatrakcyjniejszą lokalizację z punktu widzenia HMS. Możliwe, że po zbudowaniu nowej farmy, zdecydują się na kolejne inwestycje z segmentu zielonej energetyki. Co ciekawe, w grę wchodzi nie tylko fotowoltaika, ale też np. technologie wodorowe.

Warto pamiętać, że w regionie, o którym mowa, już teraz realizuje się wielkoskalowe projekty OZE Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy w serwisie green-news.pl, że Energa buduje farmę słoneczną na terenach po kopalni węgla brunatnego Adamów. Instalacja o mocy 20 MW będzie ulokowana nieopodal farmy wiatrowej Przykona o mocy 31 MW. Zakończenie budowy i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie tej ostatniej planowane jest na obecny kwartał. Zieloną energię dostarczać będą jedne z najnowocześniejszych turbin wiatrowych w Polsce.

Przeczytajcie także: Minister klimatu powołuje zespół do spraw OZE

Duże wrażenie może także robić elektrownia słoneczna, którą w Wielkopolsce zamierza zbudować grupa zagranicznych inwestorów z chińskim kapitałem. Jej moc wyniesie aż 600 MW. Inwestycja realizowana niedaleko terenów obecnego Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin byłaby największym tego typu przedsięwzięciem w Polsce i jednym z największych w Europie.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies