Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
ING Bank Śląski inwestuje milion w operatora aplikacji Vooom, integratora sharingu i usług transportu miejskiego

Bank obejmie mniejszościowy, ośmioprocentowy pakiet akcji spółki. ING wierzy, że przyczyni się ona do rozwoju elektromobilności w Polsce

ING Bank Śląski ogłosił dzisiaj, że za 1 mln zł nabędzie mniejszościowy pakiet akcji spółki, która jest operatorem aplikacji Vooom. Umowę w tej sprawie podpisano 15 stycznia 2020 r. Skąd taka decyzja ING?

Przeczytaj też: Polski rynek zielonych finansów dynamicznie przyspiesza

– Ochrona środowiska to ważny element długoterminowej strategii naszego banku, dlatego proaktywnie wspieramy Vooom, który dzięki swojej filozofii, zaawansowaniu technologicznemu i wizji umożliwi zmiany postaw mieszkańców w zakresie zrównoważonego transportu oraz przyczyni się do rozwoju elektromobilności w Polsce – tłumaczy Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego. Dodaje, że umowa obejmuje zakup pakietu akcji oraz współpracę w zakresie udostępniania aplikacji.

Vooom to aplikacja, w której udostępniono usługi operatorów systemów car sharingu, elektrycznych skuterów, hulajnóg, rowerów miejskich oraz transportu publicznego. Wśród nich w Warszawie są takie marki jak Nextbike, Panek, HOP.City, Blinkee oraz Innogy go! Operator zapowiada, że z jego aplikacji będzie niedługo można korzystać w kolejnych miastach.

Przeczytaj też: Prezes ING: mamy do czynienia z nowym trendem

Objęcie udziałów w Vooom nie jest już debiutem ING w świecie operatorów sharingu i miejskich środków transportu. W Polsce wspólnie z firmą Blinkee.city rozbudowuje sieć elektrycznych skuterów i hulajnóg wypożyczanych na minuty. Pierwsze takie pojazdy pojawiły się na ulicach Katowic w maju 2019 r.

ING poważnie traktuje kwestie ochrony środowiska. Brunon Bartkiewicz, szef banku na Polskę zadeklarował na przykład, że po 2025 roku żadna firma powiązana z węglem nie uzyska w tej instytucji jakiegokolwiek finansowania.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies