Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Volvo pokonało Solarisa. Rekordowe zamówienie na elektryczne autobusy z Polski

Producent dostarczy 157 najnowszych pojazdów Volvo 7900 do szwedzkiego miasta Göteborg

Volvo poinformowało dzisiaj o rekordowym w Europie zamówieniu na elektryczne autobusy. Z polskiej fabryki producenta do operatora transportu miejskiego w szwedzkim mieście Göteborg trafi 157 zasilanych prądem pojazdów Volvo 7900 Electric Articulated.

Przeczytaj też: Nie tylko Warszawa stawia na elektromobilność

Jak podkreśla producent, to największe jak dotąd pojedyncze zamówienie na autobusy elektryczne w Europie. Co ważne, wszystkie zostaną wyprodukowane w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo. Model 7900 może przewozić do 150 pasażerów. Zużywa o 80 proc. mniej energii niż odpowiednik z silnikiem wysokoprężnym. Autobusy będą ładowane na stacjach szybkiego ładowania wzdłuż trasy, przy zastosowaniu systemu o nazwie OppCharge TM.

Przeczytaj też: Elektryczna ofensywa Volkswagena nabiera tempa

Poprzez to zamówienie Volvo pobiło rekord Solarisa. Jak pisaliśmy w tym tekście, pod koniec lipca warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe zamówiły u tego producenta 130 elektrobusów Urbino 18. Wartość kontraktu tego to ok. 400 mln zł. Producent pochwalił się wówczas, że to największe tego typu zamówienie w Europie. Natomiast we wrześniu tego roku przetarg na 50 elektrycznych autobusów rozpisał też Kraków.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies