Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Arval: co piąty zamówiony w lipcu samochód to auto elektryczne

Polacy, którzy decydują się na długoterminowy wynajem auta, wybierają modele takie jak Tesla 3, Mercedes EQC oraz Hyundai Kona

Wśród decydujących się na długoterminowy wynajem aut, rośnie zainteresowanie samochodami elektrycznymi. Arval, specjalizujący się w tego rodzaju usługach, poinformował, że w lipcu 2022 r. już prawie co piąty pojazd zamówiony przez jego klientów w Polsce był autem BEV (z ang. Battery Electric Vehicle), czyli zasilanym z baterii.

Przeczytaj też: Łatwiej o dotacje do samochodów elektrycznych

– Widzimy rosnące zainteresowanie klientów w pełni elektrycznymi modelami samochodów. Z miesiąca na miesiąc przybywa zamówień na auta z takim napędem. Jako ciekawostkę mogę podać, że od czerwca, gdy poinformowaliśmy o 1 tys. aut elektrycznych w wynajmowanej flocie, oddaliśmy do użytkowania 100 kolejnych elektryków, a udział pojazdów BEV w zamówieniach podpisanych przez klientów Arval w lipcu wyniósł blisko 20 proc. – mówi Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

Dodaje, że przy obecnych cenach paliwa korzystanie z elektrycznego napędu bardzo szybko przynosi wymierne korzyści. Dodatkowo większe przedsiębiorstwa zwracają uwagę na kwestie ekologiczne i związane z tym korzyści wizerunkowe. – Włączając dostawcze pojazdy elektryczne do swojej floty mogą znacząco ograniczyć emisje CO2. Bez wątpienia program „Mój elektryk”, pozwalający na uzyskanie dotacji do wynajmu długoterminowego, przyspieszył elektryfikację polskich firm – podsumowuje Antczak.

Przeczytaj też: Baterie kwantowe: ładowanie do pełna w kilka minut

Z danych udostępnionych przez Arval wynika, że większość zamówień na elektryczne auta osobowe pochodzi od mikrofirm, w tym osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Ponad 400 klientów wynajmujących od tej Arval samochody elektryczne skorzystało z dotacji w ramach programu „Mój elektryk”.

Jakie samochody najczęściej wybierają właściciele firm? Najchętniej zamawiają takie modele jak Tesla 3, Mercedes EQC oraz Hyundai Kona. Jeśli chodzi o samochody dostawcze, to najpopularniejsze są Nissany eNV200, Fiaty e-Ducato oraz MAN e-TGE.

Arval zauważa, że pomimo trudności na rynku aut koncerny motoryzacyjne są gotowe szybciej dostarczać samochody elektryczne niż te z tradycyjnym napędem. Niektóre modele są dostępne właściwie od ręki.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies