Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
BNP Paribas, ING Bank oraz Visa i Mastercard nominowani do nagrody Cashless Fintech Green Finance

Zwycięzców poznamy 9 czerwca 2022 r. podczas gali Cashless Fintech Evening

Już 9 czerwca podczas gali Cashless Fintech Evening, organizowanej przez serwis cashless.pl, zostaną przyznane doroczne nagrody Cashless Fintech. W tym roku redakcja postanowiła wyróżnić także instytucje i firmy finansowe, które podejmują działania na rzecz ochrony środowiska i ograniczenia skutków katastrofy klimatycznej.

Przeczytaj też: Farma fotowoltaiczna w Zwartowie z ogromnym finansowaniem

W kategorii Green Finance nominowani zostali:

Autopay Mobility

Autopay to aplikacja mobilna, ułatwiająca m.in. płatności za przejazdy płatnymi odcinkami dróg, co wpływa na zmniejszenie korków i ogranicza emisję CO2 w transporcie. Autopay pozwala także na inne płatności związane z transportem samochodowym, np. za parkingi, myjnie czy paliwo, za każdym razem w pełni cyfryzując proces i ograniczając druk toksycznych paragonów.

BNP Paribas

Za całokształt działań związanych z dekarbonizacją portfela kredytowego oraz ograniczeniem wpływu organizacji na środowisko naturalne.

Credit Agricole (karta z ekotworzywa)

Zgodnie z deklaracją producenta karta z ekotworzywa w sprzyjających okolicznościach rozkłada się w ciągu kilku tygodni, dzięki czemu, nawet jeśli wyląduje na śmietniku, nie będzie latami zatruwać środowiska. Konto, do którego wydawany jest ten produkt, stało się najlepiej sprzedającym się rachunkiem w historii CA w Polsce.

ING

Za całokształt działań związanych z dekarbonizacją portfela kredytowego oraz ograniczeniem wpływu organizacji na środowisko naturalne.

Mastercard

Organizacja nominowana za całokształt działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Spośród inicjatyw firmy, nakierowanych na ograniczanie wpływu człowieka na środowisko naturalne, wymienić można np. przygotowanie rozwiązania do mierzenia śladu węglowego codziennych zakupów.

Pacific

To polski fintech, który wprowadził rachunek płatniczy wraz z kartą i aplikacją mobilną. Charakterystyczną cechą karty jest to, że wyprodukowano ją z plastiku wyłowionego z oceanów. Poza tym spółka wspiera działania na rzecz czystych mórz.

Visa Eco Benefit

To pakiet rozwiązań, dzięki któremu wydawcy kart będą mogli uzupełnić ofertę o usługi związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną klimatu. W jego ramach udostępniona zostanie np. funkcja kalkulatora śladu węglowego czy uruchomiona edukacja konsumentów w zakresie ochrony środowiska.

Przeczytaj też: Prawie cztery miliardy zł zrównoważonego finansowania

Nagrody Cashless Fintech są przyznawane od 2018 r. przez redakcję cashless.pl i kapitułę konkursu. Zasiadają w niej managerowie i eksperci branży płatniczej.

W tym roku oprócz „zielonych finansów” nominowano firmy w pięciu innych kategoriach: Projekt Fintech (dla fintechowego przedsięwzięcia zrealizowanego przez tradycyjną instytucję finansową), Fintech Future (dla młodego fintechu z największym potencjałem rozwojowym), Insurtech Roku (dla firmy technologicznej działającej w branży ubezpieczeniowej), Osobowość Fintech (dla osoby o największym wpływie na rozwój fintechu w Polsce), Fintech Roku (dla spółki mogącej pochwalić się największymi sukcesami odniesionymi w minionych 12 miesiącach).

9 czerwca także w trakcie Cashless Fintech Evening redakcja cashless.pl zaprezentuje też piątą edycję Mapy polskiego fintechu. To pierwszy na polskim rynku projekt gromadzący w jednym miejscu informacje o większości fintechów działających nad Wisłą.

Partnerami głównymi Mapy oraz gali są: Mastercard i Visa, a partnerami wspierającymi firmy: IT Card, Stripe oraz BinarApps. Partnerem merytorycznym jest zaś fundacja Fintech Poland.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies