Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Polski startup Wege Siostry zaczął współpracę z Hochland Polska

Międzynarodowy koncern stał się udziałowcem rodzinnej firmy

Polski startup Wege Siostry został założony przez siostry Magdalenę Rzymanek-Paczkowską i Zuzannę Rzymanek. Produkuje roślinne zamienniki nabiału. Został niedawno dostrzeżony przez globalny koncern Hochland, który objął 25 proc. udziałów w spółce.

Hochland ma już w swojej ofercie markę wegańskich zamienników SimplyV. Niszowa marka Wege Siostry ma za to innowacyjne podejście do produkcji wegańskich produktów i właśnie zyskuje szansę na szybki rozwój. Po pięciu latach istnienia ma już sporą rozpoznawalność wśród osób świadomie rezygnujących z produktów zwierzęcych.

Przeczytaj też: Uważaj na zamienniki mięsa, nie wszystkie są zdrowe

Szybko rosnący rynek roślinnych zamienników tradycyjnego nabiału napędzają zarówno małe firmy, jak i globalni giganci.

Wege Siostry oferują różnorodne produkty mogące zastąpić tradycyjny nabiał. Produkują je przede wszystkim na bazie nerkowców. Założycielki firmy przyznają, że nie były już w stanie rozwijać produkcji bez zewnętrznego finansowania. W ciągu dwóch lat czterokrotnie powiększyły zatrudnienie. Zakup kolejnych maszyn to ogromne koszty. Do tego dochodzi logistyka. Współpracując ściśle z Hochland siostry Rzymanek nie będą musiały się już martwić o dystrybucję produktów. Pojawi się za to opcja ekspansji na zagranicznych rynkach.

Przeczytaj też: Ser z serwatki, która powstała bez udziału krów

Wege Siostry to przykład firmy z misją. Założycielki są mocno zaangażowane w promocję kuchni roślinnej. Zuzanna Rzymanek od wielu lat jest wegetarianką. Przyznaje, że zawsze lubiła gotować i była ciekawa nowych smaków. Tak zaczęła pracę w gastronomii, która zainspirowała ją do stworzenia własnej manufaktury, która będzie produkować roślinne zamienniki nabiału. Pierwsze próby przyniosły dobre efekty. Działalnością Zuzanny zainteresowała się Magdalena i tak powstały Wege Siostry.

W Polsce przybywa osób kupujących roślinne zamienniki mięsa i nabiału. Jest to wyraźny trend światowy. Cały świat inwestuje w alternatywy białka zwierzęcego.

Zdjęcie: Wege Siostry

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies