Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Polowania. Niczym nieusprawiedliwione barbarzyństwo

Organizacja PETA opublikowała film, który obnaża praktyki świata polowań za pieniądze. W Polsce za odpowiednią opłatą też można było zabić np. żubra

Organizacja obrony praw zwierząt PETA opublikowała film, który pokazuje nielegalne polowania na słonie organizowane w RPA na pograniczu Narodowego Parku Krugera.

Na nagraniu widać, jak operator dźwigu z hrabstwa Los Angeles, nieudolnie kilkukrotnie strzela do nieświadomego zagrożenia zwierzęcia. Słoń ginie w męczarniach, bo nie interweniują towarzyszący zabójcy dwaj zawodowi myśliwi. Nie mogą dlatego, że mężczyzna zapłacił 30 tys. dolarów za zabicie słonia i dodatkowe 20 tys. dolarów za zakonserwowanie i przetransportowanie do USA części ciała słonia, które są potem okazywane jako trofea.

Przeczytajcie także: Energetyka odchodzi od węgla, choć nie ta państwowa

Mimo że materiał jest bardzo drastyczny, zamieszczam film, aby każdy sam mógł zobaczyć, jak przebiega takie polowanie. PETA zachęca też do nacisku na międzynarodowego spedytora, firmę UPS, by zaprzestała transportu części zwierząt przeznaczonych na trofea. Formularz z protestem w tej sprawie można wypełnić na tej stronie.

Znamienne jest to, że myśliwi w RPA w obronie swojego krwawego zajęcia używają tych samych argumentów, które słyszy się od myśliwskiego lobby w Polsce. Polującym oczywiście zawsze zależy na „ochronie zdrowia zwierząt i utrzymania optymalnej wielkości populacji oraz właściwej struktury wiekowo-płciowej”, cokolwiek to znaczy.

Na podobnej do polowania w RPA zasadzie jeszcze kilka lat temu organizowano w Polsce imprezy, podczas których za nieco ponad 12 tys. zł można było zabić żubra. Teraz można strzelić do tego zwierzęcia za darmo. Robią to pracownicy nadleśnictw w ramach swoich obowiązków służbowych. Jak pisał dziennik INN Poland, w 2019 r. w 90. rocznicę restytucji żubra w Polsce, władze zezwoliły na odstrzał 40 osobników tego gatunku. Rocznicę świętowano zatem godnie.

Przeczytajcie także: Pozytywy pandemii? Polacy przesiadają się na rowery

People for the Ethical Treatment of Animals (PETA), to międzynarodowa organizacja non-profit z siedzibą w Norfolk w stanie Wirginia, która powstała w 1980 roku. PETA jest największą na świecie społecznością walczącą o prawa zwierząt. Zrzesza ponad 6,5 mln członków i sympatyków. PETA działa poprzez edukację publiczną, śledztwa w sprawie okrucieństwa, badania, ratowanie zwierząt, ustawodawstwo, specjalne wydarzenia, zaangażowanie celebrytów i kampanie protestacyjne.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies