Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ponad 200 nowych punktów ładowania samochodów elektrycznych powstanie w Łodzi

Nowe ładowarki mają być powszechnie dostępne i pojawią się w mieście do końca 2020 r. Ich lokalizacje pomogło wskazać PSPA oraz mieszkańcy miasta

205 publicznie dostępnych punktów ładowania samochodów elektrycznych powstanie do końca 2020 roku w Łodzi – poinformowało Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych. PSPA pomogło urzędnikom miejskim wybrać 29 miejsc, w których staną nowe ładowarki. W ustalaniu lokalizacji punktów brano także pod uwagę opinie mieszkańców.

Przeczytaj też: Elektryczne dostawczaki Poczty wyjeżdżają na ulice miast

Jak czytam w informacji prasowej, realizacja projektu przyczyni się do spełnienia przez miasto obowiązków wynikających z Ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

– Wprowadzamy w mieście eko rewolucję. Jednym z jej elementów jest walka ze smogiem. Nie tylko tym wydzielanym przez indywidualne paleniska, ale również ze smogiem pojawiającym się na ulicy, generowanym przez silniki spalinowe. Z jednej strony unowocześniamy tabor komunikacji miejskiej, a z drugiej chcemy zachęcić łodzian do korzystania z samochodów elektrycznych – mówiła prezydent miasta, Hanna Zdanowska.

Przeczytaj też: Tesla zbuduje gigafabrykę 100 km od polskiej granicy

Zdanowska dodała, że by łodzianie zaczęli zmieniać samochody z silnikami spalinowymi na pojazdy elektryczne, potrzebna jest m.in. dobrze zaplanowana sieć stacji ładowania. A te powstaną zarówno w centrum, jak i miejscach, w których mieszkańcy wypoczywają. Przetarg, w którym miasto wyłoni wykonawcę i operatora sieci ładowarek, ma zostać rozpisany w grudniu tego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies