Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
1710 wniosków przyjętych. Program „Mój prąd” powoli się rozkręca

Wypłacono już ponad 5 mln zł dotacji. Do wzięcia na przydomową fotowoltaikę nadal pozostaje prawie miliard zł

W ramach uruchomionego nieco ponad miesiąc temu programu „Mój prąd” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) dofinansował już 1200 instalacji fotowoltaiczych a kwota wypłat przekroczyła 5 mln zł. Szacuje, że pozwoli to na redukcję emisji dwutlenku węgla o 4,1 tys. ton rocznie. Instalacje w tym czasie wyprodukują łącznie 5,1 GWh energii. Łącznie NFOiGŚ przekazał już Ministerstwu Energii do zatwierdzenia 1710 wniosków.

Przeczytaj też: W BNP Paribas drzewko tlenowe za każdy nowy rachunek osobisty

W ramach programu można uzyskać dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł do zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. Aby móc się o nie ubiegać trzeba złożyć odpowiedni wniosek w jednym z oddziałów NFOŚiGW. Do wniosku musi być dołączona faktura za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, dowód jej opłacenia oraz dokument potwierdzający instalację licznika.

Przeczytaj też: Banki w programie Czyste powietrze? Jeszcze nie teraz

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię na własny użytek. Jak na razie z różnych przyczyn odrzucono 536 wniosków. Więcej na temat zasad ubiegania się o dofinansowanie możesz przeczytać tutaj.

Rządowy program rozkręca się powoli. Ostatnio dane opublikowane 25 września wskazywały, że po pierwszych tygodniach przyjmowania wniosków dofinansowanie zyskało ponad 400 inwestorów a kwota wypłat wynosiła wówczas ok. 2 mln zł.

Foto: Hymon Energy

KATEGORIA
ENERGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies