Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ponad 100 mln zł kredytu na 36 farm fotowoltaicznych. Pekao sfinansuje projekty w ośmiu województwach

Łączna moc farm to 68 MW. Inwestorem jest PV Energy Projects, spółka celowa litewskiego funduszu UAB „Atsinaujinancios energetikos investicijos“

Pekao sfinansuje budowę 36 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 68 MW. Instytucja podpisała umowę kredytową opiewającą na 105 mln zł z inwestorem, którym jest PV Energy Projects spółka litewskiego funduszu UAB „Atsinaujinancios energetikos investicijos“ zarządzanego przez Lords Asset Management.

Przeczytaj też: Nie będzie nowych ograniczeń dla fotowoltaiki

Projekt składa się z 32 mniejszych elektrowni fotowoltaicznych o średniej mocy nominalnej do 1 MW oraz czterech średniej wielkości o mocy ok. 9 MW każda. Obiekty będą zlokalizowane w ośmiu województwach w północnej i centralnej Polsce.

Lords LB Asset Management zarządza inwestycjami klientów instytucjonalnych i osób zamożnych. Obecnie ma w portfolio trzynaście funduszy nieruchomości, jeden fundusz private capital i jeden fundusz energetyczno-infrastrukturalny oraz dwie spółki inwestycyjne. Na koniec 2022 r. firma zarządzała aktywami o wartości 871,6 mln euro. Podmiot jest aktywny na polskim rynku OZE oraz w krajach bałtyckich, gdzie realizuje kolejne projekty fotowoltaiczne.

Przeczytaj też: Otwarto wyjątkową morską farmę wiatrową

Pekao deklaruje natomiast, że dzięki podpisanej umowie udział zielonego finansowania – obejmującego m.in. takie przedsięwzięcia jak farmy wiatrowe, instalacje fotowoltaiczne, niskoemisyjny transport czy ekologiczne budownictwo – zwiększy się w jego portfelu bilansowym do ponad 4 proc.

Bank w ogłoszonej w czerwcu 2021 r. strategii ESG zobowiązał się, że w latach 2021-2024 zorganizuje finansowanie dla nowych projektów zrównoważonych na kwotę co najmniej 30 mld zł. Złoży się na nią co najmniej 8 mld zł nowego finansowania projektów zrównoważonych obejmujących projekty zielone i społeczne oraz wsparcie emisji obligacji ESG klientów banku za co najmniej 22 mld zł.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies