Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Tauron doinwestuje sieć ładowania samochodów elektrycznych we Wrocławiu

Projekt ma zwiększyć możliwość przyłączania nowych punktów ładowania samochodów elektrycznych. Docelowo poprawi też jakość powietrza we Wrocławiu

Tauron rozpoczyna we Wrocławiu projekt rozbudowy sieci energetycznej w taki sposób, by była lepiej przygotowana do rozwoju infrastruktury dla pojazdów elektrycznych. Cała inwestycja jest warta blisko 26 mln zł.

Przeczytaj też: Prosumenci również w blokach. 500 mln zł na dopłaty do fotowoltaiki

Operatorzy sieci ładowania regularnie sygnalizują, że barierą rozwoju jest brak mocy przyłączeniowych udostępnianych przez dystrybutorów energii (problemem jest doprowadzenie dużych mocy do jednego punktu). Projekt Taurona ma być odpowiedzią na to wyzwanie i zwiększać przepustowość sieci. Wsparcia udzieli Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Jako największy w kraju dostawca energii elektrycznej inwestujemy w rozwój sieci w południowej Polsce. Do 2030 roku planujemy na ten cel przeznaczyć 24 miliardy złotych. Realizacja tego programu w dużej mierze zależy od pozyskania finansowania zewnętrznego, takiego jak środki z NFOŚiGW - mówi Paweł Szczeszek, prezes Taurona. – Zapewnienie nowych mocy przyłączeniowych, a w konsekwencji tworzenie kolejnych punktów ładowania stanowi warunek rozwoju elektromobilności w Polsce – dodaje.

Przeczytaj też: Mercedes wyprodukuje w Polsce elektryczne dostawczaki

Tauron deklaruje, że zaplanowany we Wrocławiu program zapewni bezpieczne dostawy energii w całej aglomeracji. Zwiększy również możliwości wydawania warunków przyłączenia na poziomach średniego i niskiego napięcia. Dzięki większej dostępności punktów ładowania wzrosnąć ma liczba samochodów elektrycznych na ulicach Wrocławia, który usiłuje ograniczyć emisję zanieczyszczeń z transportu.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies