Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Fintech dla Amazonii. Revolut organizuje zbiórkę na ratowanie lasów deszczowych

Klienci fintechu poprzez mikrodatki w aplikacji mogą wspierać inicjatywy Worldwide Fund for Nature (WWF) oraz Rainforest Alliance

Brytyjski fintech, Revolut ogłosił, że poprzez jego aplikację i funkcję Donations można już wpłacać datki na rzecz organizacji Rainforest Alliance. Przekazane środki zostaną przeznaczone na wsparcie inicjatyw podejmowanych na rzecz ratowania lasów deszczowych w Amazonii.

Przeczytaj też: Gwałt na Amazonii. Zielone płuca Ziemi w ogniu

Revolut uruchomił funkcję Donations na początku lipca. Działa ona w ten sposób, że gdy płacicie kartą wydaną przez Revoluta, każda transakcja jest zaokrąglana do pełnej kwoty a końcówki można przekazywać na wybrane cele charytatywne. Pieniądze można też wpłacać jednorazowo lub ustanawiając cykliczne przelewy. Dotychczas użytkownicy karty i aplikacji fintechu mogli przekazywać datki na rzecz organizacji LGBTI ILGA, Save the Children oraz WWF. Ta ostatnia organizacja ogłosiła, że wszystkie środki przekazane w ciągu najbliższego tygodnia także trafią do aktywistów działających na rzecz amazońskich lasów.

Revolut deklaruje, że nie pobiera opłat za przelewy w ramach usługi Donations. Nie ma też ograniczeń co do minimalnej kwoty datku. Funkcję można włączyć w dowolnym momencie.

Przeczytaj też: Tak człowiek niszczy planetę

Datki dla Rainforest Alliance przyczynią się do wsparcia inicjatyw związanych z ochroną lasów deszczowych. Zostaną także przeznaczone na pomoc lokalnym społecznościom, współpracę z władzami przy tworzeniu chroniącego lasy prawa oraz z firmami gotowymi wdrażać zrównoważone metody działania.

Warto dodać, że od czasu uruchomienia Donations w aplikacji Revoluta, czyli w ciągu dwóch miesięcy, na wszystkie cele dostępne w ramach pilotażu udało się zebrać 100 tys. funtów. O aplikacji i kartach oferowanych przez ten brytyjski fintech więcej można przeczytać w serwisie cashless.pl, na przykład tutaj.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies