Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Milion złotych od ING. Zielone startupy i młodzi naukowcy mogą zgłaszać swoje pomysły do 15 października  

Tylko do 15 października startupy i młodzi naukowcy mogą zgłaszać swoje projekty, by uzyskać wsparcie w drugiej edycji Programu Grantowego ING

W tej edycji konkursu zostaną wyłonione najbardziej innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwanie: Jak możemy zapewnić zrównoważoną konsumpcję i produkcję? Bank poszukuje rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, obniżą poziom generowania odpadów i pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności.

Przeczytaj też: Recykling łopat ma być jeszcze łatwiejszy

Liczne badania opinii publicznej pokazują, że znaczna większość Polaków odpowiedzialnie podchodzi do tematu ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu. Segregujemy śmieci i staramy się nie marnować jedzenia. Jednostkowe wybory dotyczące stylu życia są ważne dla środowiska, ale nie wystarczą. Potrzebne są nowe pomysły i działania wspierające te trendy. Aby pomóc w poszukiwaniu takich rozwiązań powstał Program Grantowy ING. Bank kilka tygodni temu uruchomił jego drugą edycję i przeznaczył 1 mln zł na najlepsze projekty wspierające zrównoważoną konsumpcję i produkcję.

Autorzy najlepszych projektów zgłoszonych do konkursu otrzymają granty na dalszy rozwój proponowanych rozwiązań. Za pierwsze miejsce bank przyzna 400 tys. zł, za drugie 300 tys. zł, a za trzecie 150 tys. zł. Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł.

Oprócz wsparcia finansowego autorzy najciekawszych projektów uzyskują pomoc doświadczonych mentorów oraz szansę nawiązania kontaktów biznesowych z klientami banku. Bank zadba także o promocję opracowanych rozwiązań.

Finalistów poznamy 31 października 2022 r., a zwycięzców 1 grudnia podczas gali finałowej. Startupy rozwijające innowacyjne technologie z obszaru zrównoważonej produkcji i konsumpcji mogą zgłaszać się online przez formularz dostępny na stronie www.ing.pl/programgrantowy. Znajduje się tam również regulamin konkursu i pozostałe szczegółowe informacje.

Przeczytaj też: Wyścig o polski atom

W pierwszej edycji programu, która wystartowała wiosną, ING poszukiwał rozwiązań promujących efektywność energetyczną, odnawialne źródła energii, czy pomagających w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Wtedy zgłosiło się 197 startupów i młodych naukowców.

Przypominamy, że w połowie 2021 roku ING Bank Śląski ogłosił Deklarację Ekologiczną, w której zapowiedział, że przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie odnawialnych źródeł energii i projektów proekologicznych oraz utworzy program grantowy dla startupów i młodych naukowców na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju z rocznym budżetem 2 mln zł.

Artykuł sponsorowany

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies