Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Ruszył 29. finał akcji Sprzątanie świata. W ten weekend dołącz do tysięcy wolontariuszy

Na całym świecie w akcji uczestniczy blisko 40 mln osób

Rozpoczął się finał akcji Sprzątanie świata. Już 29. raz tysiące wolontariuszy wyruszą, aby posprzątać okoliczne lasy, łąki, wybrzeża rzek i parki zaśmiecone przez współobywateli. W akcji uczestniczą szkoły, przedszkola, harcerze, gminy, koła gospodyń wiejskich, a nawet zakłady karne. W tym roku koordynująca akcję fundacja zarejestrowała 4 tys. grup.

Przeczytaj też: Założyciel Patagonii oddał firmę

Aktywiści pojawią się m.in., by wspólnie z ambasadorami kilku państw posprzątać brzegi Wisły w Warszawie. Wspólnie z 50 nurkami zejdą także pod wodę, by oczyścić dno Jeziora Durowskiego. Z kolei we Wrocławiu w niedzielę planowane jest wspólne sprzątanie Kępy Mieszczańskiej.

Akcję Clean up the World zainicjowano w Australii. W 1993 roku inicjatywę objęła patronatem Organizacja Narodów Zjednoczonych, a akcję rozszerzono na cały świat. Od 1994 r. w akcji Sprzątanie świata – Polska wzięło łącznie udział ponad 20 milionów osób.

Przeczytaj też: Czym zastąpić plastik w codziennym życiu?

Na świecie, rokrocznie uczestniczy w niej blisko 40 milionów wolontariuszy. Akcja odbywa się w każdy trzeci weekend września i polega na społecznym zaangażowaniu się osób, firm, instytucji w posprzątanie najbliższego otoczenia z zalegających tam śmieci. W Polsce działania te koordynuje Fundacja Nasza Ziemia.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies