Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
EBOiR sfinansuje zielone inwestycje R.Power. Bank objął obligacje spółki za 80 mln zł

Pozyskany przez spółkę kapitał przyśpieszy realizację kolejnych projektów fotowoltaicznych

R.Power, największy polski deweloper projektów fotowoltaicznych, poinformował, że Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju objął zielone obligacje spółki o wartości 80 mln zł. Podpisano także umowę ramową. Pozyskany kapitał ma przyspieszyć realizację nowych projektów energetycznych.

Przeczytaj też: R.Power kupuje Menlo Electric

Obligacje zostaną wprowadzone do obrotu w alternatywnym systemie obrotu prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w ciągu 90 dni. W ubiegłym roku spółka ustanowiła program emisji zielonych obligacji o łącznej wartości do 1 mld zł. Część projektów finansuje już mBank. Łączna wartość nominalna wszystkich obligacji R.Power wyemitowanych już w ramach programu to 330 mln zł.

Przeczytaj też: Banki chętnie finansują zieloną transformację

– Finansowanie zielonej transformacji energetyki jest jedną z najważniejszych dziedzin działalności EBOiR i cieszymy się, że możemy poszerzyć aktywność w tym obszarze współpracując z R.Power, podmiotem wnoszącym znaczący wkład w rozwój przyjaznej środowisku energii słonecznej w Polsce – powiedział Grzegorz Zieliński, dyrektor Energy Europe EBOiR.

R.Power deklaruje, że jego portfolio realizowanych projektów obejmuje już instalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 7 GW. Deweloper posiada instalacje m.in. w Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii oraz Rumunii. Przygotowuje projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania oraz obsługi farm fotowoltaicznych. Jest też producentem energii ze słońca.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies