Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Dziennikarka green-news.pl w międzynarodowym gronie wyróżnionych za działania na rzecz wzmacniania roli kobiet w transporcie

W czwartej edycji konkursu „Remarkable Women in Transport” znalazła się Agata Rzędowska, dziennikarka green-news.pl, propagatorka zrównoważonego transportu

Nasza redakcyjna koleżanka Agata Rzędowska została wyróżniona w publikacji „Remarkable Women in Transport 2022” przygotowanej przez Transformative Urban Mobility Initiativ (TUMI). Przybliżono w niej sylwetki 15 kobiet zaangażowanych w elektryfikację transportu i działających na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet w tym sektorze. „Jesteśmy przekonani o tym, że kobiety odgrywają kluczową rolę w procesie elektryfikacji transportu. Proces ten, na całym świecie, musi nabrać tempa. Szczególnie ważne są najbliższe lata. Transport odgrywa ważną rolę w walce z kryzysem klimatycznym. Poprzez kampanię #ElectricWomen chcemy podkreślić rolę kobiet w zmieniającej się na całym świecie mobilności” – czytamy w komunikacie organizatorów.

Przeczytaj też: Jurorki wybrały najlepszy samochód 2022 roku. To nie elektryk

W maju 2018 r. organizacja TUMI zainicjowała powstanie platformy „Women Mobilize Women”. Na konferencji otwierającej tę działalność, w Lipsku, zebrało się 200 ekspertek i ekspertów w dziedzinie transportu. Rozmawiano o przyszłości sektora i możliwości wspierania najwartościowszych działań. Dziś sieć „Women Mobilize Women” skupia kobiety z całego świata działające na wielu płaszczyznach na rzecz zmian w sektorze mobilności. Pokazują one, że nowoczesny transport ma różne oblicza.

Co roku TUMI przygotowuje działania, by pokazywać obszary wymagające zmian, dzielić się dobrymi praktykami, edukować i wzmacniać rolę kobiet w transformacji sektora. Po raz czwarty organizacja przygotowała publikację „Remarkable Women in Transport”. Z 81 zgłoszeń z całego świata wyłoniono 15 finalistek. Wśród nich znalazła się Agata Rzędowska, dziennikarka green-news.pl. Dotychczas, w czterech edycjach konkursu wyróżniono 149 kobiet.

„Remarkable Women in Transport 2022” to:

Mahu Acharya, Indie

dr Monica Araya, Kostaryka

dr Kwart Benabdelaziz, Maroko

Marcella Castillo, Włochy

dr Dilim Dissanayake, Wielka Brytania

Akshima T. Ghate, Indie

dr Kathrin Goldamer, Niemcy

Smt. Dipti Mahapatro, Indie

Erika Meyers, USA

Carol Ofafa, HsC, Kenya

Maria Fernanda Ortiz Carrascal, Kolumbia

Megan Page, Nowa Zelandia

Agata Rzędowska, Polska

Chelsea Sexton, USA

Lulu Xue, Chiny

Gratulujemy!

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies