Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Kross rozpoczyna sprzedaż elektrycznych rowerów cargo. To pierwsza taka polska konstrukcja

Rowery e-cargo od Krossa mają się pojawić w sklepie internetowym producenta jeszcze dzisiaj

Polski producent rowerów Kross poinformował, że rozpoczyna sprzedaż elektrycznych rowerów cargo własnej konstrukcji. Chwali się, że jest to pierwszy tego typu masowo dostępny model w Europie Środkowej. Rower wyposażony jest w napęd elektryczny oraz w pakowne skrzynie o pojemności nawet 300 litrów. W wersji pasażerskiej można za jego pomocą w bezpiecznym koszu przewozić dwójkę dzieci. Wśród zainteresowanych nowym produktem Kross widzi firmy kurierskie, podmioty zajmujące się szybkimi dostawami zakupów oraz mieszkańców miast.

Przeczytaj też: Mediolan wybuduje 750 km dróg dla rowerów

Polski producent przygotował też ofertę dla biznesu. Firmy mogą wynająć takie pojazdy w ramach Kross Rental. Usługa obejmuje finansowanie, serwis sprzętu oraz opcjonalnie pakiet poprawiający bezpieczeństwo – kaski, odblaski i inne akcesoria. W komunikacie prasowym nie ujawniono ceny nowego pojazdu. Natomiast z naszych informacji wynika, że rower kosztuje ok. 20 tys. zł. Produkt jeszcze dzisiaj ma się pojawić w sklepie internetowym producenta.

Przeczytaj też: Elektryczne rowery dla kurierów Wolta

Kross to polska firma, która obok Rometu jest jednym z największych producentów rowerów w Polsce. Powstał w 1990 roku i oferuje rowery elektryczne, rekreacyjne, wyczynowe przeznaczone do kolarstwa górskiego oraz rowery miejskie. Jednoślady tej marki powstają w nowoczesnej fabryce produkcyjnej znajdującej się w Przasnyszu nieopodal Warszawy.

O roli, jaką mogą w miastach odgrywać e-rowery cargo dowiesz się, słuchając 26. Odcinka Green Podcastu. Krzysztof Gubański, autor bloga Jeden Samochód Mniej, opowiada o tym, że elektromobilność rowerowa w Polsce nie ma wsparcia, rozwija się organicznie oraz o tym, że subsydiowanie, jak pokazują przykłady z różnych krajów, realnie pomaga ograniczać ruch samochodów w centrach miast i czyni je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców. Oszczędza też czas, zdrowie i pieniądze.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies