Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Zrezygnuj z papierowej korespondencji z banku. Credit Agricole zapłaci ci za to 20 zł

Credit Agricole zachęca klientów, by zrezygnowali z drukowanych informacji przesyłanych pocztą. W zamian wypłaci premię

Credit Agricole uruchomił promocję, w ramach której zapłaci 20 zł każdemu ze swoich klientów, jeśli ci zrezygnują z otrzymywania od banku papierowej korespondencji i zrobią to do 28 lutego 2022 r. Takie osoby będą odtąd informowane np. o zmianach w regulaminie, za pomocą poczty elektronicznej.

Przeczytaj też: Węgiel droższy o prawie dwie trzecie

Zgodnie z przepisami bank musi informować klientów o zmianach, na przykład w sposobie świadczenia usług. Musi także przesyłać im wyciągi z kart i kont. Tradycyjna korespondencja to dla instytucji finansowych duży koszt związany z drukiem czy doręczaniem listów. Taka forma dostarczania korespondencji oznacza także zużycie ogromnych ilości papieru i niezbędnej do jego produkcji wody, ale też zanieczyszczenia generowane przez sektor transportowy.

Przeczytaj też: Zbliżamy się do granic naszej planety

Możesz uchronić od ścięcia wiele drzew, jeśli wybierzesz elektroniczne wyciągi z kont i kart. Sektor finansowy stara się też ograniczyć zużycie papieru wykorzystywanego do drukowania potwierdzeń płatności na terminalach kartowych. Mastercard przypomina, że takie wydruki nie są do niczego potrzebne, a rocznie zużywa się na nie 425 tys. ton papieru. Więcej o tym przeczytasz w artykule Obsługujesz terminal płatniczy? Chroń środowisko, nie drukuj potwierdzeń płatności.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies