Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Dziennikarka Green-news.pl dołącza do międzynarodowego grona jurorek Women’s World Car Of The Year

Nasza redakcyjna koleżanka będzie wybierać samochód roku wraz z dziennikarkami z 40 krajów. Jest pierwszą jurorką z Polski

Agata Rzędowska, dziennikarka Green-news.pl, jest pierwszą ogłoszoną w tym roku nową jurorką międzynarodowego konkursu Women’s World Car Of The Year (WWCOTY). Wraz z 55 innymi dziennikarkami z 40 krajów będzie wybierać najlepsze debiutujące w danym roku auta.

Od tego roku nie będzie już osobnej kategorii dla samochodów elektrycznych, w których specjalizuje się dziennikarka, będą one oceniane we wszystkich kategoriach w związku z rosnącym rynkiem e-aut i dostępnością modeli.

Pierwsze głosowanie naszej redakcyjnej koleżanki już niebawem.

Wyróżnienia w WWCOTY są przyznawane od 2009 roku. Women's World Car of the Year to jedyna na świecie inicjatywa, w którą zaangażowane są tylko dziennikarki motoryzacyjne. Została stworzona przez Sandy Myhre z Nowej Zelandii. Obecnie jest ona honorową prezeską organizacji. Hiszpanka Marta García pełni funkcję prezeski wykonawczej.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych samochodów roku. Zasady głosowania opierają się na tych samych kryteriach, którymi kieruje się każdy kierowca przy wyborze samochodu. Nie jest to inicjatywa, w której wybierany jest „kobiecy samochód”, bo taka kategoria nie istnieje. Istotnym elementem jest jednak to, że auta wybierane są wyłącznie przez dziennikarki-profesjonalistki.

W głosowaniu brane są pod uwagę między innymi takie aspekty jak bezpieczeństwo, jakość, cena, design, łatwość prowadzenia, korzyści wynikające z prowadzenia danego samochodu i jego wpływ na środowisko.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies