Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Uber Eats: Polska jest drugim rynkiem pod względem zamówień potraw roślinnych w Europie

W ciągu ostatnich trzech lat liczba zamówień wegańskich potraw w kraju wzrosła aż pięciokrotnie

Polska zajmuje drugą po Wielkiej Brytanii pozycję na liście największych rynków pod względem zamawianych w aplikacji Uber Eats potraw roślinnych. Amerykańska firma przeanalizowała zlecenia z trzech ostatnich lat i wytypowała najpopularniejsze dania kuchni wegańskiej. Polacy najchętniej zamawiają burgery z seitanem, sałatkę Vegan Miso Mango czy wegański kebab. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także wegańskie odmiany ramenu i lodów ze słonym karmelem.

Przeczytaj też: Pieniądze na odchodzenie od węgla to nie problem

Uber Eats informuje, że podczas pandemii ponad 40 proc. Polaków zmieniło swoje zwyczaje żywieniowe. Co czwarty ograniczył jedzenie mięsa oraz wprowadził jego roślinne zamienniki. Trend ten widoczny był też na platformie, gdyż w marcu liczba wyszukiwań dań wegańskich była o jedną trzecią wyższa niż w styczniu tego roku. To zgodne z rekomendacjami naukowców, którzy wskazują, że ograniczanie spożycia mięsa korzystnie wpływa na odporność.

Przeczytaj też: Nowa kanapka roślinna w Żabce

Z danych zabranych przez Uber Eats wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat liczba zamówień dań kuchni roślinnej w Polsce wzrosła pięciokrotnie, a sama Warszawa jest wymieniana jako jedno z miast, w którym fanom tej kuchni żyje się najlepiej. Zainteresowanie weganizmem widoczne jest też w pozostałych częściach Europy. Od 2018 roku w Wielkiej Brytanii, która jest liderem pod względem liczby zamówień, wyszukiwania potraw wegańskich wzrosły blisko pięciokrotnie, w Belgii czterokrotnie, a w Hiszpanii aż piętnastokrotnie.

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies