Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Polacy deklarują, że chcą jeść ekologiczną żywność, nawet jeśli trzeba za nią więcej zapłacić

Jednak głównym kryterium zakupowym pozostaje cena. Wskazuje na nią prawie 60 proc. badanych

Ponad dwie trzecie Polaków deklaruje, że mogłoby płacić więcej za żywność, gdyby była wytworzona w ekologiczny sposób – wynika z badania opinii publicznej, zrealizowanego w ramach projektu Polski Monitor Opinii będącego wspólną inicjatywą PKO BP, Fundacji IBRiS oraz Forum zrównoważonej Technologii.

Przeczytaj też: Ogromny wzrost zamówień #wege w Uber Eats

Autorzy raportu zawierającego wyniki badania przyznają, że co prawda Polacy nadal kierują się głównie ceną przy wyborze produktów (58 proc. Badanych), to jednak duża część z nich, bo 69 proc., byłaby skłonna zapłacić więcej, gdyby żywność pochodziła od krajowych producentów i powstawała w sposób przyjazny dla środowiska.

Przeczytaj też: Czerwone mięso jednak jest w porządku?

Niestety tylko 38 proc. respondentów wskazało, że czynnikiem decydującym podczas wybierania produktów jest skład produktu i data przydatności. Rzadziej zwracamy też się uwagę na certyfikaty jakości (19 proc.) oraz rozpoznawalność marki (9 proc.).

Badanie zostało zrealizowane w dniach 2-6 października 2019 r. przez Fundację IBRiS metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie reprezentatywnej 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Źródło: ISBnews

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies