Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Uber Eats w 2020 r. ograniczy w dostawach plastikowe i papierowe jednorazówki

Koniec z dodawaniem przez restauracje niepotrzebnych sztućców, słomek i serwetek

Uber Eats ogłosił dzisiaj, że firma odpowiedzialnie podchodzi do ograniczania odpadów z tworzyw sztucznych oraz marnowania żywności i zamierza przeciwdziałać tym niekorzystnym zjawiskom.

Przeczytaj też: Miliardy na walkę z kryzysem klimatycznym

Od przyszłego miesiąca wszyscy użytkownicy aplikacji Uber Eats, którzy będą chcieli skorzystać ze słomek, naczyń i innych dodatkowych przedmiotów, będą musieli o tym poinformować podczas składania zamówienia w aplikacji. Restauracje nie będą ich dodawały domyślnie.

Przeczytaj też: SIX Payment ułatwia zbieranie datków na rzecz

Należy się cieszyć, że Uber Eats zauważył wreszcie brak sensu w dowożeniu wraz z posiłkami słomek, papierowych serwetek, czy plastikowych sztućców. Większość z nas zapewne i tak woli używać w domu tych prawdziwych metalowych. Wolę nie pytać, co się dzieje z tymi, przywiezionymi przez Ubera.

Niestety na razie nie widać rozwiązania innego poważnego problemu, czyli jednorazowych plastikowych lub styropianowych opakowań, w których dostarczane są posiłki. Jedzenie z dostawą i diety pudełkowe to usługi, które zapewne generują najwięcej jednorazowych opakowań w dużych miastach.

KATEGORIA
LESS WASTE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies