Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Płacisz kartą Visa? Niedługo będziesz mógł monitorować i kompensować ślad węglowy swoich zakupów

Visa Eco Benefits to program przeznaczony dla wydawców kart, czyli na przykład dla banków

Organizacja płatnicza Visa poinformowała dzisiaj, że uruchomiła nowy program Visa Eco Benefits przeznaczony dla wydawców kart, czyli na przykład dla banków lub fintechów, które świadczą usługi finansowe. Pierwszy etap wdrożenia obejmie Europę. Instytucje finansowe będą mogły oferować karty płatnicze wraz z pakietami usług zachęcających klientów do kupowania w sposób mniej obciążający środowisko naturalne. Za pomocą Eco Benefits Visa chce promować zrównoważony handel i działania na rzecz ochrony klimatu.

Przeczytaj też: Krawczyńska: Biznes jest częścią ekosystemu

Co otrzymają klienci banków, które zdecydują się dołączyć do nowego programu? Przede wszystkim kalkulator, pozwalających poznać szacowany ślad węglowy ich wydatków, łącznie z wpływem na zmiany temperatury. Dzięki temu posiadacze kart będą mogli zrozumieć, jak ich styl życia wpływa na osiągnięcie celu wyznaczenego przez Porozumienie paryskie, czyli utrzymania wzrostu temperatury w granicach 1,5 st. Celsjusza.

Przeczytaj też: Polskie miasto emituje zielone obligacje

W komunikacie prasowym Visa informuje też, że właściciele kart będą również mogli zrekompensować swój ślad węglowy. Nie podaje jednak, w jaki sposób. Ponadto przewidziano program benefitów dla posiadaczy kart za zrównoważone zachowania, działania edukacyjne oraz zastosowanie przy produkcji kart, we współpracy z CPI Card Group, bardziej przyjaznych dla środowiska materiałów.

W tym roku Visa ogłosiła zobowiązanie do osiągnięcia zeroemisyjności netto do 2040 r.

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies