Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Co jest w ekologicznej karcie płatniczej Credit Agricole? Rzecznik banku odpiera zarzuty

Podczas niedawnej konferencji prasowej bankowi Credit Agricole zarzucono, że jego ekokarta płatnicza zawiera toksyczny składnik

Podczas jednej z branżowych konferencji pojawił się zarzut pod adresem banku Credit Agricole. Stwierdzono, że wydawana przez niego karta, reklamowana jako przyjazna dla środowiska, została wyprodukowana z tworzywa, które zawiera toksyczny składnik. Do sprawy postanowił ustosunkować się rzecznik banku.

Przeczytaj też: Eko-deklaracje Credit Agricole

Przemysław Przybylski, rzecznik Credit Agricole, w wywiadzie udzielonym serwisowi cashless.pl, przyznaje, że jednym ze składników karty jest polichlorek winylu, zwany PVC. Dodaje jednak, że jest to powszechnie znane i stosowane tworzywo sztuczne. – Wytwarza się z niego np. butelki na napoje, strzykawki czy plastikowe okna. Zawierają go także wszystkie plastikowe karty płatnicze. Dotykanie go nie jest w żaden sposób niebezpieczne i nie niesie absolutnie żadnego zagrożenia dla zdrowia – mówi Przybylski.

Przeczytaj też: Nowe karty od Santandera. Mają być ekologiczne

Rzecznik banku Credit Agricole tłumaczy także, że PVC jest toksyczny tylko w pewnych określonych warunkach, np. podczas podgrzewania w bardzo wysokiej temperaturze. Natomiast w normalnym użytkowaniu nic takiego się nie dzieje. – Wszystkie karty płatnicze dostępne na polskim rynku są certyfikowane i nie mogłyby zostać dopuszczone do użytku, gdyby pojawił się choć cień wątpliwości, że mogą być niebezpieczne dla użytkownika. To jest zupełnie wydumany problem – zapewnia Przemysław Przybylski.

A więcej o kryzysie, z którym bank musiał się zmierzyć w wyniku oskarżenia, przeczytasz w wywiadzie, który znajdziesz tutaj. W serwisie cashless.pl przeczytasz także, że polski fintech Pacific wraz z kontem oferuje karty wyprodukowane z plastiku wyłowionego z oceanów.

KATEGORIA
EKOLOGIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies