Dzięki programowi grantowemu bank chce wspierać rozwój projektów, które mogą uczynić produkcję i konsumpcję bardziej zrównoważoną
Zagospodarowanie fusów z kawy, biodegradowalne opakowania, wegańskie zamienniki skóry, a także jajek – co łączy wszystkie te „zielone” pomysły? Po pierwsze, wszystkie realizowane są w Polsce. Po drugie, teraz ich autorzy będą mogli zintensyfikować działania dzięki wsparciu ING Banku, który nagrodził najlepsze startupy dostarczające rozwiązań dla zrównoważonej konsumpcji i produkcji.
Do drugiej edycji Programu Grantowego ING Banku zgłoszono aż 155 projektów. Kapituła konkursu wyłoniła te najlepsze. Rozdzielono między nie 1 mln zł wsparcia na dalszy rozwój.
Przeczytaj też: Kosmetyki w kostkach mają całą listę ekologicznych plusów
Jakie pomysły najbardziej spodobały się jurorom?
Dlaczego doceniono właśnie te, a nie inne projekty? – Nadmierna produkcja i konsumpcja stanowi jedno z poważniejszych wyzwań współczesnego świata. Dlatego w drugiej edycji Programu Grantowego ING chcieliśmy poszukać rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, zredukują poziom generowanych odpadów czy ilość marnowanej żywności. Start-upy i młodzi naukowcy dostrzegli, że temat ekologii to nie tylko idea, ale również biznes. Na rynku pojawia się coraz więcej takich przełomowych, innowacyjnych rozwiązań. Uważamy, że warto je wspierać i promować, bo są one realną szansą na zmianę – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego.
Przeczytaj też: To może być największy magazyn energii w Polsce
Najlepsze rozwiązania wskazała kapituła złożona z przedstawicieli ING, świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. 2. edycja konkursu została rozstrzygnięta podczas gali finałowej, którą wydarzenie można obejrzeć na YouTube. Zwycięzcy, poza nagrodami finansowymi, mają możliwość nawiązania kontaktu z inwestorami i firmami z portfolio ING oraz udziału w indywidualnym mentoringu, dopasowanym do potrzeb prowadzonego przez nich projektu. Mogą również liczyć na promocję w mediach.